Відкрита зустріч зі студентами Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка та громадськістю

Відкрита зустріч зі студентами Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка та громадськістю

Прес-реліз

Державна архівна служба України

Спілка архівістів України

Відкрита зустріч зі студентами Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка та громадськістю

"Збережена пам'ять - відкрите суспільство"

9 липня 2015 року, 10-30

Державна архівна служба України

м. Київ, вул. Солом’янська, 24, третій поверх, конференц-зал

9 липня 2015 року Державна архівна служба України спільно зі Спілкою архівістів України проводить відкриту зустріч зі студентами Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка та громадськістю на тему: "Збережена пам'ять - відкрите суспільство".

Метою заходу є ознайомлення студентства та громадськості з роботою державних архівних установ України в напрямку реалізації державної політики щодо забезпечення прав громадян на вільний доступ до архівної ретроспективної інформації, задоволення інформаційних потреб суспільства з питань дослідження та вивчення історії України, активного використання інформації архівних документів в розбудові нової системи національно-патріотичного виховання молоді.

Учасників буде інформовано про доступ до документів з фондів Галузевого державного архіву внутрішніх справ України та презентовано окремі документи з фондів архіву.

Під час заходу учасники також зможуть ознайомитися з експозицією виставки до 25-ї річниці прийняття Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України за документами Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

Документи з фондів ЦДАВО України відображають окремі епізоди складного періоду переходу від республіки до держави, зростання політичної активності суспільства, перші кроки до незалежності, проголошення незалежності України. Серед них постанови Верховної Ради УРСР «Про утворення при Верховній Раді Української РСР Комісії по сприянню у забезпеченні прав і інтересів реабілітованих і створенні пам’ятників жертвам репресій, що мали місце в період 30-40-х і початку 50-х років», Декларація про державний суверенітет України, рукописний оригінал постанови Верховної Ради УРСР «Про день проголошення незалежності України» з підписами депутатів Верховної ради УРСР, Акт проголошення незалежності України.

У зустрічі візьмуть участь Голова Державної архівної служби України Т. І. Баранова, Голова Спілки архівістів України, доктор історичних наук, професор М. Г. Щербак, заступник директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України О. Б. Берковська, начальник Галузевого державного архіву внутрішніх справ України Н. І. Татусь, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка М. Г. Палієнко, а також відповідальні працівники Міністерства юстиції України, працівники архівних установ, науковці, представники громадськості, ЗМІ.

Захід відбудеться за інформаційної та організаційної підтримки Міністерства юстиції України, керівників центральних і державних архівів, Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України.

Контактна особа з питань реєстрації:

Стаднік Анастасія Олександрівна (тел. 044-275-13-74; E-mail: mail_undiasd@ukr.net)

Акредитація ЗМІ:

Прилепішева Юлія Анатоліївна (тел. 044- 275-36-55; E-mail: jprilep@archives.gov.ua)