Історії війни: життя в окупації на Київщині та евакуація під російськими обстрілами

Історії війни: життя в окупації на Київщині та евакуація під російськими обстрілами

Інформаційно-правовий портал "ПОРАДИ ЮРИСТА" розпочинає серію публікацій під назвою "Історії війни...".

Ми будемо збирати та оприлюднювати історії українців, які на собі відчули наслідки "руського миру": постраждали від збройної агресії рф, втратили житло, втратили близьких, піддалися тортурам чи іншому насиллю з боку російських військових.


Розпочинаємо з історії Олега з селища Березівка, що на Київщині. Його населений пункт стоїть на Житомирській трасі і опинився саме на шляху руху окупаційних військ в сторону столиці.

Наводимо безпосередньо розповідь самого Олега про події кінця лютого початку березня 2022 року (мова та орфографія збережені):

"Мы с Сашей выехали из дома залить в канистры бензин 28 февраля, я в летнем плаще на босу ногу и Саша тоже легко одетый….

До заправки от дома ехать 1,5 км… понятно бензина не было… мы развернулись и поехали домой, через 500м тероборона начала махать руками чтобы мы немедленно свернули в лес… в лес свернуло 5 машин… мы проехали 700м , выбежали из машины и побежали в лес в овраг… начали взрываться рядом снаряды… мы просидели 5 часов, по трассе с которой мы свернули шли танки… взрывая все заправки и магазины …

Нас оказалось 15 чел, через поле мы пошли в деревню, никто не пускал в дом, и только одна женщина приютила нас в гараже… рядом всё взрывалось…

Так прошло 6 дней , мы спали на полу и на полках в гараже по очереди…

123

Через 6 дней мы поняли что шансов выжить нет… в огород прилетали осколки ракет с меня ростом…

2

Приняли общее решение пробираться к машинам и пересекать Житомирскую трассу…  так и сделали в 5 утра следующего дня… под обстрелом пересекли трассу… домой я больше не попал… это коротко… нет сил писать… через Фастов и Хмельницкий мы добрались до Львова. Я ЖИВ И ОЧЕВИДНО ЭТО ГЛАВНОЕ…

У меня в доме и в нашем городке живут фашисты… грабят и всё бьют…. "


Олег надав відео, яке він відзняв, коли пізніше зміг повернутися до власного будинку. На відео видно наслідки перебування російських солдат в його оселі. Як сказав власник будинку там імовірно перебували буряти.

Всі будинки в містечку, які вціліли під обстрілами, були розграбовані російськими мародерами.

Крім того, автор розповіді зафільмував житомирську трасу в той час, коли він повертався до дому. Що залишилось від окупантів, які намагалися прорватися на Київ видно з коротенького ролику (без коментарів):


Звертаємо увагу, що всі, хто будь-яким чином постраждав від російської військової агресії, а також має факти злочинів солдатів рф може надсилати інформацію (розповіді, фото, відео, тощо) на нашу електронну пошту: porady_urista@ukr.net.

Ми будемо оприлюднювати надані матеріали і, крім того, передавати їх міжнародним партнерам (медіа та правозахисним організаціям) для висвітлення російських військових злочинів у світі та збирання доказової бази для майбутнього притягнення до відповідальності злочинців.